22 lata doświadczenia z pontonami pływającymi
Każdego roku produkujemy 4500 m pływających pontonów
18 specjalistów pracuje i pomaga klientom
22 kraje z produktami Top Marine
Top Marine, info@topmarine.pl, www.topmarine.pl

Odnogi cumownicze

Wstęp

Odnogi cumownicze zapewnia bezpieczny i komfortowy postój jednostek pływających w porcie. Główna konstrukcja wykonana jest z jednolitej, metalowej ramy ocynkowanej ogniowo co zabezpiecza ją doskonale przed wpływem warunków atmosferycznych. Pływalność zapewniają pływaki z tworzywa sztucznego. Całość jest pokryta specjalnie ryflowanym deskowaniem impregnowanym ciśnieniowo. Koniec odnogi cumowniczej wyposażony jest w trwały plastikowy element.

Odnogi cumownicze wprowadzenie

300-litrowe formowane rotacyjnie pływaki z tworzywa sztucznego wypełnione są EPS co gwarantuje dużą nośność odnogi cumowniczej. Stożkowy kształt pływaka zmniejsza ryzyko uszkodzenia przez lód w okresie zimowym. Elementy drewniane wykonane są z drewna sosnowego sortowanego pod względem wytrzymałości oraz łączonego na mikro wczepy, a przede wszystkim jest  impregnowane ciśnieniowo. Specjalne ryflowanie poszycia pozwala zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się. System mocowania odnogi cumowniczej zapewnia również cichą pracę w warunkach zafalowania.

Odnogi cumownicze można wyposażyć w pierścienie cumownicze lub polery typu T, które ułatwiają cumowanie jachtu.

Polecamy stosowanie odnóg cumowniczych razem z pomostami na pływakach betonowych lub do pomostów ciężkich. W ofercie mamy specjalny system mocowania, który zapewnia mobilność odnogi cumowniczej oraz bomów. Taki system mimo swoje ceny jest bardzo korzystny, ponieważ dzięki temu możemy dostosować przestrzeń cumowniczą do jachtów, które goszczą w naszym porcie. W produkowanych przez nas pontonach umieszczany jest specjalny profil, szyna, do której następuje montaż urządzeń cumowniczych.

  • Chcesz szybko zobaczyć swój pomysł i poznać jego koszt? Wypróbuj naszą aplikację internetową! Instrukcje użytkowania jest tutaj.
  • Jeśli jesteś inżynierem lub architektem, możesz pobrać model odnogi cumowniczej, a także inne nasze produkty w programie ProdLib. Szczegółowa instrukcja znajduje się pod tym linkiem.

Cena

NameProduct codePrice
Odnoga cumownicza 6 m13 06 0012922PLN
Odnoga cumownicza 7 m13 07 0013950PLN
Odnoga cumownicza 8 m13 08 0017100PLN
Odnoga cumownicza 9 m13 09 0018063PLN
Odnoga cumownicza 10,5 m13 02 0030699PLN
Odnoga cumownicza 12 m13 22 0033327PLN

Dokumenty produktu w formacie PDF

Dlaczego wybrać Top Marine?

Najwyższa jakość
100% znajomości produktu
Serwis, który dba
Bezpieczeństwo i ochrona środowiska
Profesjonalny montaż
Uczciwa cena
Szybki czas dostawy
Standaryzacja
Nastawienie
Róża Łachacz, info@topmarine.pl, www.topmarine.pl
Poproś o pomoc eksperta