22 lata doświadczenia z pontonami pływającymi
Każdego roku produkujemy 4500 m pływających pontonów
18 specjalistów pracuje i pomaga klientom
22 kraje z produktami Top Marine
Top Marine, info@topmarine.pl, www.topmarine.pl

Pomosty na pływakach PE

Wstęp

Pomosty na pływakach plastikowych są przeznaczone do użytku w portach śródlądowych. Jest to idealne rozwiązanie dla niewielkich jednostek, w dobrze osłoniętych lokalizacjach. Nasz produkt znalazł uznanie w oczach wielu użytkowników. Jachty można wygodnie cumować za pomocą bomów, boi lub bezpośrednio do pomostu.

Wprowadzenie do pomostów na pływakach PE.

Za pomocą standardowych modułów można stworzyć przystań jachtową o odpowiedniej długości, kształcie i nośności. Z powodzeniem można rozbudowywać port przez kolejne lata. Zobacz nasze propozycje w dalszej części. Ten rodzaj produktu można wykorzystać jako platformy pływające pod niewielkie konstrukcje nawodne. Istniejące pontony można w każdej chwili przedłużyć lub poszerzyć.

  • Chcesz szybko zobaczyć rozwiązania, o których myślisz? Sprawdź naszą aplikację internetową! W razie potrzeby przewodnik znajdziesz tutaj.
  • Zajmujesz się projektowaniem? Modele pomostów na pływakach PE oraz oferowane produkty można pobrać w programie ProdLib. Instrukcję obsługi znajdziesz tutaj.

Pomosty na pływakach PE produkujemy w trzech standardowych szerokościach: 2.4 m, 3.0 m i 3.2 m oraz trzech standardowych długościach: 6 m, 8 m i 10 m.

Pontony mogą być ustawione prostopadle lub równolegle do brzegu. Zalecamy kotwiczenie za pomocą kotwic betonowych z łańcuchami, z wykorzystaniem pali cumowniczych lub wysięgników brzegowych.

Planując przystań jachtową, przeczytaj również inne nasze artykuły:

Pomosty na pływakach plastikowych charakteryzuje mocna konstrukcja nośna. Materiałem jaki używamy jest drewno iglaste, które jest impregnowane ciśnieniowo w celu jak najlepszego zabezpieczenia. Poszycie pomostu jest profilowane, aby uniknąć ślizgania się. Dodatkowo, użyte materiały drzewne są sortowane wytrzymałościowo i łączone na mikro wczepy, co gwarantuje najwyższą jakość i trwałość.

Wszystkie elementy metalowe są cynkowane ogniowo dzięki czemu są odporne na wpływy środowiska naturalnego.

Plastikowe pływaki produkowane są metodą formowania rotacyjnego i wypełnione EPS. Produkt jest odporny na promienie UV, lód i ewentualny kontakt z kamieniami.

W naszej ofercie mamy szeroką gamę akcesoriów, które sprawią, że inwestycja jest w pełni wyposażona. Proponujemy dodatkowe obicie boczne, relingi, aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania. Polecamy drabiny kąpieliskowe, które ułatwią wejście oraz wyjście z wody. Do prawidłowego cumowania zalecamy wykorzystanie pierścieni lub polerów cumowniczych. Aby wykorzystać całkowicie przestrzeń zalecamy kupno postumentów oświetleniowych. Ponton może być wykonany wyjątkowo ekskluzywnie z deskami ze szlachetnego drewna.

Zalecenia dotyczące akcesoriów można znaleźć w poście ” Akcesoria, które sprawią, że Twój pomost będzie w pełni wykorzystany – 6 produktów do zainstalowania „

Konserwacja

Mimo, że produkt jest praktycznie bezobsługowy, zalecamy sprawdzenie i wyczyszczenie pomostu zgodnie z instrukcją przed rozpoczęciem i po zakończeniu sezonu.  Poniżej przedstawiamy podsumowanie ogólnych zasad:

  • Aby przedłużyć żywotność tarasu, raz do roku należy go umyć myjką ciśnieniową lub szczotką. Zalecamy konserwację drewna specjalnym środkiem, który chroni przed promieniowaniem UV.
  • Od czasu do czasu należy sprawdzać stan łączników i połączeń zawiasów.

Cena

Podane ceny dotyczą przykładowych ofert pomostów z plastikowym pływakiem, które składają się z pomostu pływającego i trapu dojściowego. Zestaw wymaga zakupu dodatkowego przyczółka, którego cena uzależniona jest od jego typu.Możesz również zakupić różne akcesoria, aby korzystanie z pomostu było wygodniejsze i bezpieczniejsze.Ceny nie zawierają kosztów montażu ani transportu.Możesz skorzystać z pomocy naszej profesjonalnej ekipy montażowej, ale możesz również samodzielnie ustawić pomost zgodnie z naszymi instrukcjami.
Pomosty na pływakach PE 2,4 x 6 m22526PLN
Deskowanie 2.4 x 6 m1 szt8653PLN
Plastikowe pływaki 450l6 szt10152PLN
Trap 1,2 x 5 m1 szt3721PLN

Ładowność 2248 kg, ciężar 452 kg, wysokość wolnej burty 0.63 m.

Pomosty na pływakach PE 2,4 x 10 m33628PLN
Deskowanie 2.4 x 10 m1 szt12987PLN
Plastikowe pływaki 450 l10 szt16920PLN
Trap 1,2 x 5 m1 szt3721PLN

Ładowność 3763 kg, ciężar 737 kg, wysokość wolnej burty 0.63 m.

Pomosty na pływakach PE 3 x 8 m30387PLN
Deskowanie 3 x 8 m1 szt13130PLN
Plastikowe pływaki 450 l8 szt13536PLN
Trap 1,2 x 5 m1 szt3721PLN

Ładowność 2907 kg, ciężar 693 kg, wysokość wolnej burty 0.62 m.

Pomosty na pływakach PE 3 x 10 m36478PLN
Deskowanie 3 x 10 m1 szt15837PLN
Plastikowe pływaki 450 l10 szt16920PLN
Trap 1,2 x 5 m1 szt3721PLN

Ładowność 3642g, ciężar 858 kg, wysokość wolnej burty 0.62 m.

Dokumenty produktu w formacie PDF

Dlaczego wybrać Top Marine?

Najwyższa jakość
100% znajomości produktu
Serwis, który dba
Bezpieczeństwo i ochrona środowiska
Profesjonalny montaż
Uczciwa cena
Szybki czas dostawy
Standaryzacja
Nastawienie
Róża Łachacz, info@topmarine.pl, www.topmarine.pl
Poproś o pomoc eksperta