22 lata doświadczenia z pontonami pływającymi
Każdego roku produkujemy 4500 m pływających pontonów
18 specjalistów pracuje i pomaga klientom
22 kraje z produktami Top Marine
Top Marine, info@topmarine.pl, www.topmarine.pl

Pomosty rekreacyjne ECO

Wstęp

Pomosty rekreacyjne ECO to długoterminowe opłacalne rozwiązanie. Doskonale pasują jako przydomowy pomost. Nasi kliencie chętnie wykorzystują ten produkt jako tratwy wędkarskie. Jeśli masz dostęp do jeziora możesz stworzyć niepowtarzalne warunki do rekreacji, a przede wszystkim do wypoczynku. Sprawdza się idealne na akwenach śródlądowych.

Wprowadzenie do Pomostów rekreacyjnych ECO.

Za pomocą standardowych modułów można stworzyć pomost o odpowiedniej długości, kształcie i nośności. Sprawdź nasze możliwości w dalszej części. Jeśli masz ochotę z powodzeniem można zadaszyć platformę i stworzyć niesamowitą przestrzeń do relaksu i spotkań z bliskimi. Istniejący pomost można w każdej chwili przedłużyć oraz poszerzyć.

Planując pomosty rekreacyjne ECO, polecamy przeczytać przydatne artykuły:

Standardowa szerokość modułu wynosi 2 m, a podstawowe długości to 4 m, 5 m i 6 m.

Pomosty rekreacyjne można ustawić prostopadle lub równolegle do brzegu. Pontony z jednym modułem nie wymagają kotwic, wystarczające jest połączenie z brzegiem za pomocą mocnego przyczółku. Dłuższe konstrukcje kotwione są za pomocą kotwic betonowych z łańcuchami lub pali wbijanych w dno. Jeśli masz wątpliwości, w jaki sposób uzyskać stabilność pomostów pozostaw temat kotwiczenia nam. Posiadamy niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz specjalistyczny sprzęt, aby całe przedsięwzięcie było doskonałe.

  • Zachęcamy do wypróbowania naszej aplikacji internetowej, gdzie możesz stworzyć swój pomysł, a przy okazji poznasz wstępny koszt planowanej inwestycji.  W razie potrzeby instrukcję obsługi znajdziesz klikając ten link.
  • Jeśli jesteś projektantem lub architektem, możesz pobrać produkty z katalogu ProdLib. Instrukcja obsługi jest tutaj.

Pomosty rekreacyjne ECO są oparte na mocnej konstrukcji nośnej wykonanej z głęboko impregnowanego drewna iglastego. Specjalnie wykonane ryflowanie poszycie zapobiega ślizganiu się. Ponadto użyte materiały drewniane są sortowane pod względem wytrzymałości i łączone na mikro wczepy, co gwarantuje najwyższą jakość i trwałość.

Wszystkie części metalowe są odporne na wpływy środowiska dzięki cynkowaniu ogniowemu.

Plastikowe pływaki ECO 400 l produkowane są metodą formowania rotacyjnego. Nasza technologia pozwala na długotrwałe  użytkowanie produktu ponieważ jest on odporny na promienie UV, lód i uderzenia kamieni. Puste w środku pływaki są lekkie i łatwe w obsłudze, a dzięki małemu zanurzeniu nadają się na akweny wodne o zmiennym poziomie lub na podmokłej glebie.

Zaletą jest niewielki rozmiar pomostu rekreacyjnego co wpływa na łatwy, samodzielny transport i montaż. Można zamówić u nas usługi lub w prosty sposób wykonać samodzielnie. Przeczytaj nasz post: „Pomost do pływania – budujesz go sam czy kupujesz gotowe rozwiązanie?”.  Obejrzyj nasz filmik, pozwoli Ci oszacować czy potrzebujesz naszej pomocy.

Zrób to sam Pomosty rekreacyjne ECO

Dostępna jest szeroka gama akcesoriów, w tym obicie boczne, drabinki kąpieliskowe, relingi, odbojnice, pierścienie cumownicze, oświetlenie. Możesz także nadać swojej konstrukcji wyjątkowo ekskluzywny wygląd dzięki deskowaniu ze szlachetnego drewna. Inspirację znajdziesz w artykule „Akcesoria, które sprawią, że Twój pomost będzie w pełni wykorzystany – 6 produktów do zainstalowania ”.

Pomosty rekreacyjne ECO konserwacja

Na zimę zalecamy demontaż pomostu ECO, gdyż lód może uszkodzić konstrukcję produktu. Jednak najlepiej znasz sytuację lodową i średni poziom wody w przyszłej lokalizacji. Napisz lub zadzwoń do nas, a doradzimy Ci, co jest dobrym rozwiązaniem.

Wszystkie inne pytania związane z konserwacją pomostów zebraliśmy w poradniku „Pomosty pływające jak odpowiednio dbać?”

Cena

Ceny dołączone do rysunków dotyczą przykładowych rozwiązań  pomostów rekreacyjnych, które składają się z platformy i trapu dojściowego. Do pomostu należy zakupić dodatkowy przyczółek, którego cena będzie uzależniona od jego rodzaju, z którego można korzystać w danej lokalizacji.Możesz także zakupić różnorodne akcesoria, takie jak poręcze, ławka i oświetlenie, aby pływanie było wygodniejsze i bezpieczniejsze.Ceny nie zawierają kosztów montażu ani transportu.Możesz skorzystać z pomocy naszej profesjonalnej ekipy montażowej, ale możesz również samodzielnie ustawić pomost zgodnie z naszymi instrukcjami.
Pomost rekreacyjny ECO 1/2 x 4 m4658PLN
Deskowanie 1/2 x 4 m1 szt2420PLN
Plastikowe pływaki ECO 400 l1 szt2238PLN

Ładowność 666 kg, waga 134 kg, wysokość wolnej burty 0.4 m.

Pomost rekreacyjny ECO 3 x 2 m7026PLN
Deskowanie Modul 0,7 x 2 m 3 szt2655PLN
Plastikowe pływaki ECO 400 l2 szt2238PLN
Trap 1 x 3 m1 szt2133PLN

Ładowność 657 kg, waga 143 kg, wysokość wolnej burty 0.35 m.

Pomost rekreacyjny ECO 2 x 4 m8092PLN
Deskowanie 2 x 4 m 1 szt3396PLN
Plastikowe pływaki ECO 400 l2 szt2238PLN
Trap 1 x 4 m1 szt2458PLN

Ładowność 632 kg, waga 168 kg, wysokość wolnej burty 0.38 m.

Pomost rekreacyjny ECO 2 x 6 m11722PLN
Deskowanie 2 x 6 m1 szt4788PLN
Plastikowe pływaki ECO 400 l4 szt4476PLN
Trap 1 x 4 m1 szt2458PLN

Ładowność 1324 kg, waga 276 kg, wysokość wolnej burty 0.4 m.

Instrukcja montażu

Przy montażu masz dwie możliwości:

  1. Zamawiając u nas montaż musisz jedynie ustalić termin i wskazać lokalizację. Nasz zespół przyjedzie i zajmie się łączeniem zamówionych produktów. W ciągu kilku godzin będziesz mógł zacząć korzystać z nowego pomostu;
  2. Jeśli potrafisz obsługiwać wiertarko-wkrętarkę, możesz samodzielnie rozstawić ponton w pół dnia, postępując zgodnie z instrukcjami. Poradnik można pobrać stąd, a jeśli masz jakiekolwiek pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zanim się zdecydujesz, przeczytaj artykuł „Ponton do pływania – budujesz go samodzielnie czy kupujesz gotowe rozwiązanie?” i obejrzyj film o tym, jak prawidłowo zmontować pomost i go transportować:

Zbuduj swój własny ponton pływacki ECO

 

Dokumenty produktu w formacie PDF

Dlaczego wybrać Top Marine?

Najwyższa jakość
100% znajomości produktu
Serwis, który dba
Bezpieczeństwo i ochrona środowiska
Profesjonalny montaż
Uczciwa cena
Szybki czas dostawy
Standaryzacja
Nastawienie
Róża Łachacz, info@topmarine.pl, www.topmarine.pl
Poproś o pomoc eksperta