Pomosty pływające idealnie sprawdzą się w osłoniętych dużych portach, mniejszych przystaniach, prywatnych posesjach, również jako kąpieliska na śródlądziu. Jakie wybrać pływaki? Czy pomost powinien być wykonany jako pomosty betonowe, czy na pływakach siatkobetonowych z drewnianym pokładem, a może na pływakach plastikowych? Cumowanie do pomostu jest kluczowe dla bezpieczeństwa jachtów, a dobór pomostu musi być adekwatny do możliwości posesji i warunków panujących na akwenie.
Modułowe pomosty pływające
Konstrukcja modułowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla klienta ponieważ pozwala na dostosowanie kształtu i wielkości pomostu do indywidualnych potrzeb, zapewnia łatwość w rozbudowie i modyfikacji poprzez dodawanie lub usuwanie modułów. Łatwość montażu i demontażu takich elementów jest kolejną z zalet. Dzięki tym modułowe pomosty pływające są nowoczesnym, wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem dla różnych typów użytkowników.
Cumowanie do pomostu
Cumowanie do pomostu wymaga przestrzegania określonych zasad, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno jednostce pływającej, jak i innym użytkownikom przystani. Dobór pomostu pod kątem wielkości jachtu jest kluczowy dla prawidłowej ochrony jachtu, wygody cumowania i eksploatacji jednostki. Długość pomostu pływającego powinna być większa niż łodzi, a jego szerokość powinna zapewnić komfort korzystania zarówno z jachtu jak i pomostu. Głębokość zbiornika powinna pozwalać na swobodne dopłynięcie i cumowanie przy najniższym stanie wód.
Pomosty pływające
Pomosty pływające to nowoczesne konstrukcje, które unoszą się na wodzie i dostosowują do zmian poziomu wody. Przy doborze odpowiedniego produktu pływającego dobrze jest zastanowić się nad poniższymi zagadnieniami:
- do czego ma służyć pomost (do cumowania łodzi lub jachtów, jako platforma kąpieliskowa , falochron itp.);
- do jakich warunków powinien być przystosowany pomost pływający (zamknięty akwen, brzeg morza);
- jaka powinna być nośność pływającego pontonu;
- jaka jest wysokość fali akwenu;
- jak długi lub szeroki powinien być pomost;
- jakie są wysokości wolnej burty łodzi cumujących przy pomoście;
- czy pomost ma być ustawiony prostopadle czy równolegle do brzegu;
- itp.
Pomosty betonowe i plastikowe
Pomosty betonowe i plastikowe to dwa popularne rodzaje konstrukcji stosowanych w marinach, przystaniach i rekreacyjnych miejscach nad wodą. Każdy z nich ma swoje zalety i jest odpowiedni do różnych zastosowań.
Pomosty betonowe to masywne konstrukcje wykonane z prefabrykowanych elementów żelbetowych lub betonowych modułów osadzonych na pływakach. Są bardzo stabilne i wytrzymałe. Natomiast pomosty plastikowe to lekkie i modułowe konstrukcje wykonane z tworzyw sztucznych. Te dwa rodzaje pomostów wykorzystujemy do różnych akwenów i do innego przeznaczenia.
Sprawdź różne typy pływających pomostów, aby dowiedzieć się więcej o ich danych technicznych, cenach, konserwacji, akcesoriach , montażu, kotwiczeniu itp. W ten sposób możesz zapoznać się z podstawowymi informacjami przed rozmową z naszym specjalistą.
Kontakt do specjalisty znajdziesz na dole strony.
Wszystkie produkty są również wyposażone w bogatą galerię zdjęć, w której można zorientować się, jak wygląda różne typy pomostów pływających.