22 lata doświadczenia z pontonami pływającymi
Każdego roku produkujemy 4500 m pływających pontonów
18 specjalistów pracuje i pomaga klientom
22 kraje z produktami Top Marine
Top Marine, info@topmarine.pl, www.topmarine.pl

Hollola Boat Club Harbor; Hirvisaari Island, Finlandia

„Top Marine działał bardzo profesjonalnie, odpowiadając na zaproszenie do składania ofert oraz podczas negocjacji: prezentacje pracy i produkcji potwierdziły zaufanie do rzetelności firmy i powodzenia projektu.

Zarówno CEO, jak i kierownik projektu w pełni uwzględnili nasze potrzeby i życzenia. Top Marine dotrzymał obietnic i nienagannie wywiązał się ze wszystkich zobowiązań wynikających z umowy. Stosunek jakości do ceny jest porporcjonalny.

Na podstawie własnych doświadczeń śmiało polecam Top Marine innym firmom i klubom jachtowym i już to zrobiłem!

Podsumowując, mogę powiedzieć, że to wzorowa firma, która z pewnością znajdzie nowych klientów i projekty, nawet tutaj w Finlandii, nad brzegiem jeziora Päijänne ”.

Jouko Chrons
Komantor

Informacje o Hollola Boat Club

Hollola Boat Club powstał w 1985 roku. Na początku 2020 roku liczyło 149 członków. Klub jest członkiem Fińskiej Federacji Żeglarstwa i Jachtingu.

Port macierzysty klubu znajduje się w Messilä w gminie Hollola, gdzie usytuowany jest również klub o nazwie „Loistomessi”. Klub nabył prywatny port na wyspie Hirvisaari nad jeziorem Päijänne w 1996 roku. Znajdują się tam miejsca do cumowania jachtów członków klubu, sauna, grill, dwa domy noclegowe oraz toalety.

Ukończona praca

Umowę podpisaliśmy jesienią 2018 roku, a montaż nabrzeży rozpoczęliśmy na początku listopada. Port został ukończony 16 listopada 2018 roku.

Wyzwaniem związanym z pracami był transport produktów na wyspę Hirvisaari, ponieważ podróż po jeziorze Päijänne była długa i czasochłonna. Ponadto nasz zespół monterski był wielokrotnie wystawiany na próbę przez burzową listopadową pogodę.

Podczas prac wymieniliśmy stare, zniszczone, drewniane pomosty , nowym pontonem Heavy Duty w kształcie litery L. W ten sposób za pontonem HD powstały miejsca cumowania z bojami oraz miejsca chronione przed falami.

W sumie zainstalowaliśmy dwa pontony Heavy Duty o wymiarach 2,4 x 12 metrów i jeden ponton HD o tych samych wymiarach prostopadle do nich. Aby zapewnić bezpieczne i wygodne cumowanie jednostek pływających, zamontowaliśmy polery cumownicze oraz odbojnice.

Cumowanie statków rozwiązało jedenaście 120-litrowych boi, które są mocowane za pomocą kotwic betonowych o masie 2000 kg.

Dlaczego wybrać Top Marine?

Najwyższa jakość
100% znajomości produktu
Serwis, który dba
Bezpieczeństwo i ochrona środowiska
Profesjonalny montaż
Uczciwa cena
Szybki czas dostawy
Standaryzacja
Nastawienie
Róża Łachacz, info@topmarine.pl, www.topmarine.pl
Poproś o pomoc eksperta